• Помнік Н.П.ЧалогаПомнік Н.П.Чалога
  • ЛяскавічыЛяскавічы
  • Плошча горадаПлошча горада
Галоўная -  Навіны -  Навіны вобласці

Восем камплектаў узнагарод разыграны ў другі дзень чэмпіянату Беларусі па плаванні

04.04.2024

У Брэсцкім абласным цэнтры алімпійскага рэзерву па водных відах спорту прадаўжаецца Адкрыты чэмпіянат Рэспублікі Беларусь па плаванні, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

На спаборніцтвах выступаюць каманды абласцей Беларусі і Мінска, а таксама спартсмены з Расіі. У другі дзень турніру адбыліся восем фіналаў, у пяці з якіх перамогі атрымалі прадстаўнікі сталіцы. У мужчын на стаметроўцы на спіне лепшым стаў Станіслаў Маркоўскі, а ў вырашальным заплыве на 200 м комплексным плаваннем поспех святкаваў Ілья Шымановіч, на дыстанцыі 1500 м вольным стылем роўных не было Канстанціну Курачкіну, а ў жанчын на стаметроўцы кролем перамагла Настасся Куляшова. Акрамя таго, у мужчынскай эстафеце 4х100 м комплексам золата выйгралі Маркоўскі, Шымановіч, а таксама Рыгор Пякарскі і Арсеній Баржакоў.

У жаночай эстафеце 4х200 м вольным стылем лепшы рэзультат паказала зборная Брэсцкай вобласці ў складзе Настассі Шкурдай, Паліны Велясюк, Алесі Ігнатовіч і Дар'і Рудкоўскай. На дыстанцыі 200 м брасам чэмпіёнкай краіны стала Аліна Змушко, якая прадстаўляе Гомельскую вобласць, а на мужчынскай двухсотметроўцы першынстваваў Іван Шамшурын з Віцебскай вобласці.

У чацвер на чэмпіянаце Беларусі плыўцы таксама разыграюць восем камплектаў узнагарод. Галоўны ўнутраны старт па плаванні з'яўляецца адборачным турнірам на чэмпіянат Расіі, які пройдзе з 14 па 19 красавіка ў Казані, а таксама на першынство Расіі, якое з 8 па 12 ліпеня прыме Обнінск.-0-